KUNSTIKOOL

Kunstikooli õpilase töövahendid:

1. Guašš värvid: valge, kollane (primari), punane (primari), sinine (primari või/ja ultramarin)  Soovitame neid guašš värve
    2. Guašši pintslid: lapikud, kolm erinevas suuruses (0,8 – 2cm laiad)
    3. Akvarell värvid
    4. Akvarelli pintsel (ümar, pehme)
    5. Palett
    6. Veetopsik
    7. Harilikud pliiatsid: HB, 2B, 4B
    8. Värvilised pliiatsid
    9. Derwent joonistuspliiatsid nn pruunid pliiatsid (valge, terracotta, šokolaad, ooker)
    10. Mustad markerid: jäme ümara otsaga ja peene otsaga (vähemalt 2tk). Jälgida, et ei oleks väga tugeva lõhnaga. Näiteks Uni pin tindipliiatsid

LOOME OMA VISUAALSED PÄEVIKUD!

Paljud kunstnikud on pidanud vajalikuks igat päeva oma elus tähele panna ja seda kunstilisse vormi pannes omal viisil tähistada. On ju kõik päevad meie elus märkamist ja meelespidamist väärt, sest need moodustavadki meie elu.

Leia oma viis aega tähele panna, dokumenteerida.
Kas see on skechbook, kuhu iga päev lisandub mõni visand või põhjalikum joonistus.
Oma raamat lisanduvate lehekülgedega,
Meisterdamised taaskasutus- või looduslike leidmaterjalidega ning nende ülespildistamine jne.
Kevad on looduses kiire arenemise aeg. Võid valida midagi, mille muutumist igapäevaselt jälgid ja mingis vormis ülesmärgid.
Sellel viisil, mis sa valid, ei peagi kohe alguses tunduma väga suurt ja sügavat mõtet, kuid kui lõpuks on kõik igapäevased väikesed killud nagu pärlid reas, tekib suur pilt.

Näited:

On Kawara, jaapani kunstnik, alustas 1960. aastatel täiesti kiretult oma elu üles tähendamist sel moel, et kaardistas oma igapäevaseid jalutuskäike ja koostas nimekirju inimestest, keda ta kohtas. Lisaks saatis ta tuttavatele telegramme sõnumiga: „Ma olen ikka veel elus- On Kawara“ ja postkaarte oma ajutise aadressi ja ülestõusmise kellaajaga. Kõige kuulsamad on tema kuupäevamaalid. Nendel mustalel lõuenditel on korrektselt valge värviga maalitud selle teostamise päeva kuupäev.

Eesti kunstnik Erkki Kasemets on alates 1980. aastate lõpust tegelenud omapärase maaliprojektiga Life-file, kus ta on nõuks võtnud iga päev ära maalida üks tetrapakk, see kuupäevaga varustada ja koguda sel viisil oma elatud päevade käegakatsutav kogu. Erinevatel näitustel on Kasemets kujundanud maalitud pakkidest erinevaid installatsioone. Kunstnik on lubanud maalida iga päev ühe paki kuni oma elupäevade lõpuni.

Caude Monet
, prantsuse impressionist, kes maalis palju ja igapäevaselt mitmeid sarju. Näiteks umbes 30 maali Roueni katedraali esifassaadist igasuguse ilma ja erineva valgusega.

Esimesed kaks on kontseptuaalse kunsti näited, kus esikohal on edastatav idee. Need näited väärtustavad elu, sealhulgas ka argipäeva. Praegu oleme ajaloolise perioodi tunnistajateks ja nende päevade kunsti kaudu dokumenteerijad ning osalised ajaloolise mälu säilitamisel.