KILLUKESI NOORTE MUUSIKUTE JA KUNSTNIKE TEGEMISTEST

Kui märtsi lõpul võisime rõõmu tunda Märjamaa noorte muusikute väga edukast osalemisest üleriigilisel konkursil „Parim Noor Instrumentalist 2021“, siis järgnevad kuud on toonud sama suurt rahulolu muusikakooli klaveriõpilastele. Paaril viimasel aastal korraldatakse maailma erinevais paigus arvukalt videokonkursse – ole ainult osav neid erinevatest kanalitest üles otsima ja noorte interpreetide salvestusi edastama. Õpetajad innustavad oma õpilasi lisaks igapäevasele õppetööle mitmetel mõõduvõtmistel osalema.

Tulemustest:

–Tšehhi kultuuriettevõte „Sanartiz“ koos toetajatega Ühendkuningriikidest ning Hispaaniast kutsusid noori osalema rahvusvahelisel muusika ja kunsti konkursil „London Sky“. Osalejate hulgas oli ka meie III klassi õpilane LIISE PALDERMAA, kellele omistati II vanusegrupis (9-10 aastased) laureaadi tiitel.

–Minski Kaasaegse Kunsti Kool „LETTO“ korraldas III rahvusvahelise moodsa kunsti online festival-konkursi „The Planet of Friendship“. Osales 56 õpilast Valgevenest, Leedust, Kasahstanist, Armeeniast, Poolast, Türgist, Moldovast, USAst, Tsehhist, Eestist. Meie IV klassi õpilane MARILIIS RUUS tuli oma vanusegrupis (10 – 11 aastased) laureaadiks.

– Kõige värskem uudis jõudis kohale Ukrainast Dnipropetrovskist. Sealne kunstikeskus „ART EMPIRE“ viis läbi rahvusvahelise kunstifestival „STAR START“. Märjamaa Muusika- ja Kunstikoolist võttis sellest konkursist osa lausa 5 noort pianisti vanuserühmas 10 – 13 aastased: MARILIIS RUUS, LIISE PALDERMAA, MARTA LEEN VALTING, MIRTEL MARIS METSIS õpetaja Jelena Perepeljatniku klassist ning MIA LAUBE õpetaja Aljona Gulevitši klassist. Ja kõigile jagus auhinnalisi kohti – Mirtel Marisele II ning Marta Leenule, Mariliisile, Liisele ja Miale I koha punktid.

– Ootame LIISE PALDERMAA tulemusi konkursil „AMICITIA SONANS“ („Sounding Friendship“), mille korraldab Kaunase Armeenia kogukond koos asutusega „Menu virtuvélé“ 25. mail ning mille tulemused selguvad 1. juunil.

– MARILIIS ja LIISE valmistuvad ka Narvas toimuvaks 2021.a. kevadest sügisesse liigutatud
instrumentaalkontserdi konkursiks, mis loodetavasti saab toimuda juba kontaktsena.
Videokonkursid on selle tõttu soodsamad, et ära jäävad kohalesõidu ja majutuskulud, tasuda tuleb vaid osavõtutasu. Alati on lapsevanemad valmis oma laste loomingu eest tasuma, aga viimastel aastatel on ka koolil tänu huvihariduse riiklikule toetusele võimalik olnud neid ning mitmete erialaste suvelaagrite ja praktikate kulutusi katta. Pelglikult vaatame järgmisesse aastasse, kui oluliselt väheneb see riigipoolne toetus kohalikele omavalitsustele.

– Raplamaa Kirikumuusika Festival ning Muusikute Toetusfond PLMF OÜ on 10. juunil läbi viimas
konkurssi „Raplamaa Noor Muusik“, millest saavad osa võtta maakonna kõikide muusikakoolide
esindajad. Märjamaad on esindamas nooremas vanusegrupis õpetaja Ulla Heinati õpilane LOORE LYNN KIVISIKK klaveril, juba tuttav LIISE PALDERMAA ning professor Hannes Altrovi saksofoniõpilane CASPAR KIIS; vanemas vanuserühmas STEN MARTI MERJEL klarnetil, juhendjaks õpetaja Alrtov, MARIELL TOOMISTU õpetaja Laura Ülejõe klaveriklassist, OLIVER MERESMÄE õpetaja Tõnu Soosõrva trombooniklassist ning SILVER MERESMÄE kogunisti kahe instrumendiga ühes kavas – saksofoni ja tuubaga, juhendajateks õpetajad Soosõrv ja Altrov; kontsertmeistrina toetab õpilasi Reinis Kampe.

– Meie kunstikooli õpilastel oli rõõm täita Märjamaa Valla Spordikeskuse tellimust ja luua
spordihoone hotellitubadesse sporditeemalised taiesed. Praeguseks on noorte looming juba
raamitud ja seintele riputatud. Noored kunstnikud olid ELO TAARING, RAGNE LAATSPERA, BIRGIT POOL, ANET MARII KULJUS, RUBY PROTSIN, GRETA KALLAU, ADRIANNA STEPANOV, LIISA PILSAS, ELIISE VÕIGEMAST, HANNA LY SANDRA SOOMRE, MAARJA ELIIS MARRANDI, ALIISE MATSALU, KESSU KALBUS, GETRIN STEPANOV, JULIA VOLKOVA, HELENE HAINSALU, KERTU KALJUSAAR, juhendajateks õpetajad Kertu Tort, Selve Ringmaa ja Anne Aaspõllu.

– Maikuu viimasel nädalal algab ka muusika- ja kunstikoolis eksamite ja arvestuste periood. Loodame väga, et sellel kevadel on muusikaõpilastel võimalik heitliku ja katkendliku kooliaasta tulemusi ette kanda kontsertidel – eelkooli ja I klassi õpilased 1. juunil ning traditsiooniline kevadkontsert 5. juunil Märjamaa Valla Rahvamaja suures saalis. Järgime ikka kehtestatud piiranguid ja jagame oma laste rõõmu musitseerimisest.

Võtame vastu uusi muusika- ja kunstisõpru oma perre 7.-10. juunini nii Pihlaka tänaval kui kunstikooli ruumides Pärnu maanteel.

Oma 30. lennu saadame teele 11. juunil.

Loodame, et 1. septembril 2021. aastal algav Märjamaa Muusika- ja Kunstikooli 34. õppeaasta ei
kimbuta enam kedagi distantsõppega ja säästab nii noori kui vanu ekraanidest!

Soovime kõikidele ilusat suve!

Maiu Linnamägi
koolijuht