Pähklipureja valss tõi edu.

Loomingulise ühenduse Reval algatusel ja korraldusel toimus aprillis-mais esimene rahvusvaheline mitmežanriline online-konkurss „MusKinoFest2020“, teemaks filmimuusika. 5. juunil saabunud kokkuvõtetest selgus, et erinevates kategooriates osales kokku 193 noort loojat 12 riigist (lisaks Eestile ka Lätist, Leedust, Venemaalt, Kreekast, Rootsist jm.). Žürii – Venemaa näitlejad-muusikud Aleksander Duris, Pavel Grigorjev ja Larissa Savankova Vene Draamateatrist kuulas-vaatas juuni esimese nädala jooksul 193 salvestust. Rõõm on suur, sest õpetaja Jelena Perepeljatniku klaveriklassi duo Mariliis Ruus ja Merilin Kaldma Märjamaa Muusika- ja Kunstikoolist saavutas omas vanuserühmas I preemia. Neidude kavas oli P.Tšaikovski „Valss“ balletist „Pähklipureja“, mis on ka samanimelise multifilmi muusika.
Palju õnne õpilastele, õpetajale, tüdrukute peredele!
Maiu Linnamägi