NOORTE OMALOOMINGU KONKURSS 2022

Kujutava kunsti biennaal ÜLLATAV LEID 2022 tuli tänavu teisiti kui varasematel aastatel. Sel korral ei olnud eesmärgiks konkurss, vaid märkamine ja tunnustamine. Ootasime teoseid, mis kajastavad peegeldusi nii looduses, ühiskonnas, sisemaailmas, jälgedes kui ka peegeldustes endis.
Biennaalile saadeti 177 tööd 17 koolist, sealhulgas ka Cesvainest Lätis ja Ariogalast Leedus. Žürii töös osalesid Riin Pallon Raplamaa Kaasaegse Kunsti Keskusest ning Kertu Tort, Selve Ringmaa, Anne Aaspõllu ja Maiu Linnamägi Märjamaa Muusika- ja Kunstikoolist.
Biennaali virtuaalnäitus on vaadatav siin

Muusikalise omaloomingu festivalist osavõtjate arv oli sel aastal rõõmustavalt suur. Kolme vanusegrupi peale kokku esitati kolmeteistkümne kooli 28 noorelt heliloojalt 32 muusikapala.
Teoseid oli loodud kõige rohkem klaverile, aga ka akordionile, viiulile, flöödile, kitarrile, saksofonile. Hea meel oli kohata tuttavaid autoreid kahe aasta taguselt konkursilt. Palade kuulajad-hindajad ning tagasiside andjad olid helilooja Mari Amor, muusikakooli õpetajad Ulla Heinat, Ruth Sõerumäe, Helen Niiholm, Tõnu Soosõrv. Tunnustati kõiki noori, aga esile tõsteti 13 noore looming.

Vanuserühm kuni 11-aastased:
I Mihkel Nõu Orissaare Muusikakool klaveripala „Sipelga reis“
II Tristan Priisalm Kitarrikool Drive It Up  kitarripala „New Beginning“
III Tormi Rajasaar Vanalinna HK Muusikakool kitarripalad „Laegas“ ja „Rahu“
IV Johan Lepiste Rapla Muusikakool saksofonipala „Tiger Dance“

Vanuserühm 12-14-aastased:
I Carola Moska Tallinna Muusikakeskkool viiulipalad „Vaade öisele mõisale“ ja „Jalutuskäik“
II Lagle Levit Orissaare Muusikakool klaveripala „meri“
III Ivan Bratus Tallinna Muusikakool akordionipala „Suvine rägtaime“
Tunnustatud Kirke Vapper Tallinna Muusikakool klaveripala „Kevadveed“
Tunnustatud Leelo Treumann Tallinna Muusikakeskkool klaveripala „Torukoonu“

Vanuserühm 15 -19-aastased: